Chorwacja dla ciekawych. Co warto zobaczyć w Rijece?

Rijeka to jedno z ciekawszych miast, jakimi może nas oczarować Chorwacja. Kto w czasie wycieczki po wybrzeżu Adriatyku trafi na jej teren, ten z pewnością żałować nie będzie. Na jakie atrakcje warto tu zwrócić uwagę? Oto kilka informacji, dzięki którym zaplanowanie wycieczki po mieście stanie się dla nas łatwiejszym zadaniem.

Rijeka to przede wszystkim piękna zatoka, która zachęca do spędzenia wakacji nad morzem. To również pobliski masyw Risnjak, cieszący się sporym zainteresowaniem wśród tych osób, które stawiają na aktywny wypoczynek. Rijeka może się jednocześnie pochwalić sporą ilością zabytków, obok których nie można przejść obojętnie.

Jednym z najważniejszych zabytków miasta jest wieża zegarowa, mogąca się pochwalić historią sięgającą XIII wieku. Miłośników sztuki sakralnej oczaruje XVII-wieczna katedra, do której warto zajrzeć ze względu na piękne wyposażenie w stylu barokowym. Cennym zabytkiem miasta jest też zamek, który wznosi się nad miastem. Z jego murów roztaczają się niezapomniane widoki na okolicę, dzięki czemu każda wizyta w tym miejscu może się dla nas okazać rewelacyjną przygodą. Rijeka to również piękna promenada oraz tętniący życiem port, w którym spotykają się turyści z różnych zakątków świata.

Wszystkie te atrakcje sprawiają, że miasto staje się coraz chętniej wybieranym kierunkiem turystycznych wypraw, a pobyt na jego terenie każdemu z nas sprawi wiele radości.