Chorwacja i jej skarby – Baska Voda

Baska Voda to jeden z tych kurortów, dzięki którym Chorwacja stała się jednym z najchętniej wybieranych kierunków wakacyjnych podróży. Jakie atrakcje czekają tu na gości? Dla kogo wczasy w tym ośrodku turytycznym mogą się okazać najlepszą propozycją?

Baska Voda to kurort, który może się pochwalić zarówno dobrym zagospodarowaniem, jak i bogatą ofertą wypoczynku. To jednocześnie idealny cel wycieczki dla tych osób, które interesują się historią. Z rejonu tej pochodzi wiele zabytków archeologicznych, odkrytych w trakcie prac na okolicznych wykopaliskach. W samej miejscowości nie brak też ciekawych obiektów, którym warto poświęcić swój czas. Jednym z tych ciekawszych jest kościół Św. Nikoli, patrona podróżnych i marynarzy. Został on zbudowany pod koniec XIX wieku w miejscu poprzedniej, XVIII-wiecznej świątyni.

Baska Voda to również piękne plaże, chętnie odwiedzane przez turystów pragnących odpocząć nad wodą, jak i przez tych, którzy postawili na sporty wodne. Nie lada gratką mogą się też okazać spacery po najbliższej okolicy kurortu. W Ich trakcie warto zajrzeć do takich miejscowości, jak Topići i Bast. Na ich terenie wciąż można nacieszyć się widokiem starych domów, a tym samym odkryć piękno trdycyjnej architektury tej części Chorwacji.

Jeden komentarz do “Chorwacja i jej skarby – Baska Voda

Komentarze są wyłączone.