Ibiza – czym zaskoczy nas to miasto?

Ibiza to jeden znajważniejszych ośrodków miejskich na Balearach – hiszpańskim archipelagu, kojarzonym główie z pięknymi plażami, rozrywką i dobrą zabawą. W czasie wycieczki po Ibizie przekonamy się jednak, że pobyt w tej części Hiszpanii może się okazać nie lada gratką i dla tych, którzy wolą spędzać czas na odkrywaniu cennych zabytków i poszerzaniu swej wiedzy z zakresu historii. Jakie atrakcje czekają na nich w tym mieście?

Ibiza to miasto, które ma się czym pochwalić. Jego dumą jest górne miasto, znane jako Dalt Villa. To miejska starówka, która swoimi zabytkmi oczaruje nawet najbardziej doświadcznych miłośników podróży. To dzięki nim historyczna część Ibizy doczekała się wpisu nalistę UNESCO, co z kolei zaskutkowało jeszcze większą ilością odwiedzających miasto turystów. Jakie zabytki zasługują tu na szczególne wyróżnienie? Symbolem miasta jest Catedral de Eivissa, wzniesiona na przełomie XIII i XIV wieku na fundamentach dawnego meczetu. Na uwagę zasługuje również zamek Almudaina, będący jedną z największych twierdz w Europie. To obiekt zachwycający nie tylko swoimi rozmiarami, ale i formą, a spacer po zamkowych murach każdemu z nas dostarczy niezapomnianych wrażeń. Muzeum Baluartes de Sant Pere y de Sant Jaume z kolekcją dawnej broni oraz Muzeum Archeologiczne Ibizy i Formentery – oto kolejne atrakcje, dzięki którym spacery po Ibizie mogą się okazać przyjamną i ciekawą lekcją historii.

Co jeszcze warto zobaczyć w trakcie wycieczki po mieście? Dzielnice rybackie Sa Penya i La Marina to pozostałe części Ibizy, które oferują turystom moc atrakcji. Z Ibizy można się też wybrać do pobliskiego miasta Sant Antoni de Portmany lub do wypoczynkowej miejscowości Santa Eulària des Riu.

Wczasy na Ibizie to popularna oferta wypoczynku, którą kuszą nas znane biura podróży. Dzięki temu możemy stanąć oko w oko z zabytkami wiekowego miasta, pospacerować po jego uliczkach oraz nacieszyć się jego  niepowtarzalnym klimatem.

Jeden komentarz do “Ibiza – czym zaskoczy nas to miasto?

Komentarze są wyłączone.