Paryskie atrakcje. Dzielnica Łacińska i jej arabskie oblicze

Paryż to miasto wyjątkowe, któremu biura podróży nie bez powodu tak chętnie poświęcają swój czas. To miasto pełne zabytków, obok których nie można przejść obojętnie. Gdzie warto się wybrać, by w trakcie wycieczki po francuskiej stolicy?

Jednym z ciekawszych miejsc w Paryżu jest Dzielnica Łacińska. Znana z pięknych budowli i ogrodów, może oczarować i tych turystów, których fascynuje kultura arabska. Czekają tu takie atrakcje, jak Wielki Meczet Paryski, skutecznie przyciągający uwagę turystów swoimi kopułami oraz wysokimi minaretami. Budowla ta zachwyca swoim wzornictwem, a kto uważniej się jej przyjrzy, ten żałować nie będzie. W pobliżu meczetu czekają piękne ogrody – idealne na spacer lub relaks w otoczeniu miejskiej zieleni, oraz restauracja, w której można odpocząć i skosztować wybornych dań kuchni arabskiej.

Dzielnica Łacińska może się też pochwalić nowoczesnym budynkiem, w którym mieści się Instytut Świata Arabskiego. I to miejsce zasługuje na uwagę, a czekające tu muzeum pozwoli nam zdobyć wiele ciekawych informacji na temat kultury arabskiej i islamskiej. Zwiedzanie Dzielnicy Łacińskiej w Paryżu staje się dzięki temu wspaniałą przygodą oraz lekcją, dzięki której można odkrywać bogactwo kultur i religii.